نظرسنجی
نظر شما در مورد راه اندازی سایت اتحادیه لوازم التحریر اصفهان چیست؟
 

عباس هدايتيان شيرازي ـ رييس اتحاديه صنف نوشت‌افزار و لوازم مهندسي تهران ـ به خبرنگار اصناف ايسنا گفت: اتحاديه صنف نوشت افزار در نمايشگاه‌هاي پاييزه كه توسط وزارت بازرگاني و مجامع امور صنفي در چهار نقطه تهران برگزار شده حضور فعال دارد و در پارك ارم، حكيمه تهرانپارس، فرهنگسراي خاوران و ورزشگاه تختي حدود 110 غرفه و در مصلي تهران هم حدود50 غرفه براي خدمت رساني به شهروندان داير است.

وي ادامه داد: در اين غرفه‌ها نوشت افزار مورد نياز مدارس و دانش آموزان بر اساس قيمت كنترل شده توزيع مي شود و درصد سودي كه براي غرفه‌ها در نظر گرفته‌ايم كم است تا صرفا خدمت رساني داشته باشند.

هدايتيان تصريح كرد: هرساله وزارت بازرگاني نمايشگاه‌هاي پاييزه را با كمك مجامع امور صنفي تشكيل و غرفه‌هايي را در اختيار اتحاديه‌ها قرار مي دهد كه ما نيز تعدادي از اين غرفه‌ها را در اختيار گرفتيم و به اعضاي خود واگذار كرديم.

رييس اتحاديه صنف نوشت افزار و لوازم مهندسي تهران در ادامه به توزيع دفترچه با نرخ دولتي در غرفه‌هاي فروش نوشت افزار اشاره و قيمت هر دفتر 40 برگ و نقاشي را 230 تومان، دفتر 60 برگي را 330 تومان، دفتر80 برگ را 450 تومان و دفتر 100 برگ را 540 تومان ذكر كرد.

وي همچنين درباره غيراستاندارد بودن برخي از پاك‌كن‌ها و مدادرنگي‌ها به دليل استفاده از مواد شيميايي و مضر بودن استفاده آنها براي سلامت دانش‌آموزان اظهار كرد: يك بخش از لوازم التحرير نظير مداد و پاك‌كن زير نظر اداره استاندارد كنترل مي‌شود و چنانچه بي كيفيت بوده و به سلامت فرد لطمه بزند از توليد يا توزيع آن جلوگيري و اقدام به مرجوع كردن آن كالا مي‌كنند ولي آنچه مسلم است پاك‌كن يا مدادي كه در داخل توليد مي‌شود يا كالايي كه واردكننده به كشور وارد مي كند، بدون تاييديه اداره استاندارد در اختيار فروشندگان قرار نمي گيرد.

هدايتيان در مورد اقلام فانتزي وارداتي نيز گفت: بخشي از اقلام نوشت افزار توليد داخلي است مثل مدادرنگي، پاك كن، مداد و خط كش و يكسري از اقلام را كالاهاي فانتزي تشكيل مي‌دهد كه عموما توليد داخل نيست و همه وارداتي هستند.

وي ادامه داد: دفترچه‌هاي فانتزي هم همگي وارداتي نيستند و ممكن است كه در داخل با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد توليد شده باشد.

هدايتيان افزود: تلاش كرده‌ايم كه تداخل در واحدهاي صنفي و غرفه‌ها نداشته ‌باشيم و به همين منظور واحدهاي صنفي ما كلا نوشت افزار و دفترچه مي‌فروشند و فروش كيف مدارس با اتحاديه سراجان است.

وي اضافه كرد: كليه نوشت افزاري كه در نمايشگاه‌هاي عرضه مستقيم توزيع مي شود، صددرصد توليد داخل نيست چون غير از اين باشد شدني نيست و محصولات و نوشت‌ افزار خارجي هم عرضه مي‌شود. با اين حال غرفه‌هايي كه كارگاه توليد لوازم التحرير دارند مورد توجه و حمايت واقع شده‌اند.